CLEAR-ALIGNER Aparat Ortodontyczny niewidoczny

CLEAR-ALIGNER

Czym jest CLEAR ALIGNER?

Przezroczyste aparaty ortodontyczne
CLEAR ALIGNER jest rewolucyjną terapią ortodontyczną opracowaną przez firmę Scheu-Dental (Niemcy). Jest to bezpieczna, niewidoczna technika korekty różnych wad zgryzu, polegająca na noszeniu przez 20 godzin na dobę aparatu wykonanego z przezroczystych materiałów, idealnie dopasowywanego do zębów. Aparaty takie potocznie określa się również mianem szyn lub nakładek. Leczenie metodą CLEAR ALIGNER jest całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne i dobrze tolerowane przez pacjentów, a przede wszystkim równie skuteczne jak leczenie aparatami stałymi czy aparatami lingwalnymi i nadaje się do korekty większości wad.

DLACZEGO WARTO?

Estetyka
Niewidoczny aparat na zęby. Nakładki CLEAR ALIGNER są przezroczyste i praktycznie niewidoczne.

Komfort
Powierzchnia aparatów jest gładka, bez elementów ostrych, drutów i klamer! Przez to nie drażnią języka i policzków.

Wygoda
Aparaty CLEAR ALIGNER zapewniają codzienny komfort życia, ponieważ w każdym momencie możesz wyjąć nakładki i z powrotem je włożyć.

Można je zdjąć na czas spożywania posiłków, podczas ważnych spotkań biznesowych i towarzyskich.

Skuteczność
Leczenie z zastosowaniem nakładek CLEAR ALIGNER prowadzi do skorygowania zgryzu w krótkim czasie.

Ekonomia
Terapia wad zgryzu nakładkami CLEAR ALIGNER jest w wielu przypadkach znacznie tańsza od innych form leczenia.

Higiena
Nakładki CLEAR ALIGNER umożliwiają codzienną, dokładną higienę zębów w trakcie leczenia wady zgryzu.

Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Po ich zdjęciu wystarczy je umyć mydłem i szczoteczką do zębów.

Łatwość użytkowania
Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu już po kilku godzinach przyzwyczaisz się do aparatu. Nie przeszkadzają ci w mówieniu oraz pozwolą się śmiać.

Ochrona szkliwa
W trakcie leczenia aparatami CLEAR ALIGNER nie ma zagrożenia uszkodzenia szkliwa zębów, powstania próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł, ponieważ nie są one przyklejane do zębów.

Brak uczuleń
Nakładki CLEAR ALIGNER są idealnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na nikiel i klej kompozytowy stosowany przy klejeniu zamków ortodontyczny.

Szerokie zastosowanie
Mogą być efektywnie zastosowane do leczenia wielu wad zgryzu np. zamykania luk międzyzębowych, w korygowaniu zgryzu głębokiego, krzyżowego, silnego stłoczenia zębów, diastemy.

Zapytaj koniecznie swojego lekarza ortodontę o możliwość wykonania aparatów ClearAligner dla Ciebie!

Clearaligner

PROCES LECZENIA
PRZEBIEG LECZENIA APARATEM CLEAR ALIGNER

Krok 1
Najpierw musisz umówić się na wizytę u lekarza dentysty. On stwierdzi, czy Twoją wadę można skorygować przy pomocy szyn przezroczystych. Jeśli tak, pobierze Ci wycisk.

W trakcie następnej wizyty z dużą precyzją określi ilość etapów leczenia, czas oraz koszty z tym związane.

Krok 2
Kolejnym etapem będzie już właściwe leczenie. W czasie wizyty u stomatologa, na każdy łuk zębowy otrzymasz od lekarza komplet 3 szyn, każdą o innej grubości. Jeśli leczyć będziesz równocześnie górę i dół, lekarz przekaże Ci 2 komplety – w sumie 6 szyn. Pokaże Ci następnie, jak je nakładać i zdejmować. Przez pierwszy tydzień nosić będziesz szynę najcieńszą. W czasie dwóch pierwszych dni możesz poczuć nacisk na zęby, bo szyna zacznie je przesuwać. Ale to wrażenie zniknie. Po tygodniu użytkowania szynę zdejmiesz i zamienisz ją na kolejną o średniej grubości. Po następnym tygodniu założysz szynę najgrubszą. Znowu na jeden tydzień.

Krok 3
Po trzech tygodniach, czyli po noszeniu wszystkich trzech szyn, umówisz się na kolejną wizytę u stomatologa. Oceni on przebieg Twojego leczenia, pobierze nowy wycisk, aby wykonać kolejny komplet szyn. Cykl ten powtarza się, aż do zakończenia leczenia. W czasie wizyt u ortodonty zaskakiwać Cię będą efekty – jak z etapu na etap Twoje zęby robią się coraz równiejsze.

Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek. Dokładność pomiarów i prawidłowe wykonanie nakładek wpływa na skuteczność terapii. Powinny być one wykonywane wyłącznie przez licencjonowane gabinety lekarskie.

www.dent-perfecta.pl