Implanty Katowice

Implanty są rozwiązaniem dla pacjentów z ubytkami w naturalnym uzębieniu. Implanty zakładane w naszej klinice stomatologicznej w Katowicach w są wytrzymałe i funkcjonalne. Idealnie dobrany kolor nie będzie odróżniał się na tle naturalnych zębów. Gwarantujemy najwyższą jakość implantów zakładanych w naszym gabinecie oraz komfortowy przebieg zabiegów.

Cennik usług

wszczepienie implantu Thommen Medical Spi – Szwajcaria 3 500 zł
augumentacja od 3 500 zł
odsłonięcie implantu(plastyka miejscowa tkanek miękkich, kształtowanie profilu wyłaniania) 300 – 400 zł
zabieg w nawigacji(szablon chirurgiczny) od 1000 zł
podniesienie dna zatoki szczękowej od 2 500 zł
odbudowa protetyczna (korona) na implancie Thommen 3 000 zł

Implanty w Katowicach – tylko w Dental Clinic

Implantologia dentystyczna pozwala na uzupełnienie braków uzębienia i jest najbardziej zaawansowaną terapią przeprowadzaną w tym celu. Założone implanty mają ten sam wygląd, wrażliwość i spełniają te same funkcje, co naturalne zęby. Implant to doskonały sposób na uzupełnienie brakujących zębów, bo stanowią świetną imitację tych naturalnych.

W naturalnych zębach rdzenie są zbudowane z zębiny. Otacza je powłoka szkliwa, a korzenie mocują je w kości szczęki. Kompletny implant zębowy posiada koronę z powłoką przypominającą szkliwo, które pokrywa sąsiadujące z nim naturalne zęby. Mocuje się ją do łącznika albo filara protezy (to z kolei odpowiednik rdzenia z zębiny). Filar zostaje przytwierdzony do wszczepu, który jest odpowiednikiem korzenia zęba i jest osadzony w kości szczęki. Implant zębowy to wykonany najczęściej z tytanu, wprowadzany bezpośrednio do kości odpowiednik korzenia zęba. Implant z koroną pełnią taką samą funkcję, jak naturalny ząb.

Zalety implantologii dentystycznej:

 • Zmniejszają ryzyko uszkodzenia sąsiadujących zdrowych zębów
 • Większa niezawodność w porównaniu do metod konwencjonalnych
 • Większa możliwość jedzenia zróżnicowanych produktów spożywczych, zapewniając organizmowi zróżnicowaną dietą
 • Ochrona tkanek zębów i kości – zwiększenie estetyki wyglądu twarzy
 • Alternatywa dla protez stałych i zdejmowanych
 • Podobieństwo wyglądu, odczucia i funkcji zębów naturalnych – stabilność
 • Oszczędność pieniędzy na przestrzeni czasu
 • Zwiększenie pewności siebie
 • Uniknięcie ryzyka niekomfortowego obluzowania protez
 • Implanty nie wymagają stosowanie klejów
 • Przeciwdziałanie zmianie konturów i rysów twarzy,
 • Proces gojenia jest znacznie szybszy, dzięki zastosowaniu specjalnych powłok, które przyśpieszają zrastanie się z kością
 • Ograniczony zostaje proces zanikania kości oraz tkanek miękkich
 • Trwałość i bezpieczeństwo rozwiązania,
 • Zachowanie na lata zdrowego i naturalnego uśmiechu, możesz spokojnie uśmiechać się od ucha do ucha

Utrata nawet jednego zęba, zaburza funkcjonowanie całego układu zębowo-stawowego. Doprowadza do przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych, a w konsekwencji do ich utraty. Brak prawidłowego podparcia dla stawów skroniowo-żuchwowych może być także przyczyną powstawania dolegliwości bólowych okolicy uszu, skroni i karku. Sposobem na rozwiązanie tych promów jest uzupełnienie powstałych braków zębowych, poprzez wszczepienie implantów zębowych. Implanty wymagają takiej samej dbałości, jak prawdziwe zęby, poprzez stosowanie takich samych produktów do higieny jamy ustnej.

Do przeprowadzania zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, a zatem pacjent nie odczuwa bólu. Po zabiegu natomiast otrzymuje doraźnie leki przeciwbólowe oraz poddany zostaje antybiotykoterapii.

Z implantów zębowych mogą skorzystać zdrowe osoby dorosłe, które posiadają odpowiednią ilość oraz jakość kości w miejscu, w którym planowo ma zostać wykonany zabieg:

 • osoby dorosłe – z zakończonym rozwojem i w pełni ukształtowanymi kośćmi szczęk
 • osoby ogólnie zdrowe – stan zdrowia jest ważnym czynnikiem wpływającym na efekty leczenia. Niektóre choroby: nowotworowe, krwi, kości oraz nieustabilizowana cukrzyca źle wpływają na wgajanie wszczepu i późniejszych ran.
 • osoby z odpowiednią ilością oraz jakością kości – podłożem implantu jest zdrowa, prawidłowa tkanka kostna. Jej stan i ilość ma ogromny wpływ na powodzenie leczenia. Osoby z zanikiem wyrostka zębodołowego oraz posiadające niewystarczającą ilość miejsca dla wszczepu to przypadki problematyczne, pomóc im jednak mogą innowacyjne metody wykorzystywane przez chirurgię przedimplantacyjną.

W wyniku zabiegu powstaje doskonały efekt estetyczny i odtworzona czynność życia. Uzupełnienia wszczepów to optymalne rozwiązanie, ponieważ gwarantują długotrwałe rezultaty leczenia, zapewniają wygodę, a tym samym świetnie zastępują prawdziwe zęby. Zapraszamy na konsultacje.