Implanty zębów Katowice

HomeImplanty zębów Katowice

Implanty zębów Katowice

Leczenie implantologiczne

Implanty zębowe to tytanowe wkręty, osadzone w kości szczęki, które zastępują korzeń zęba. Implanty zębów są rozwiązaniem dla pacjentów z ubytkami w naturalnym uzębieniu. Po utracie zębów kości mogą zacząć zanikać, a sąsiednie zęby się przemieszczać, co czasami może doprowadzić do wad zgryzu. Implant zęba chroni przed występowaniem danego typu powikłań.

Implanty zakładane w naszej klinice stomatologicznej w Katowicach są wytrzymałe i funkcjonalne. Idealnie dobrany kolor nie będzie odróżniał się na tle naturalnych zębów. Gwarantujemy profesjonalny zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego w naszym gabinecie w Katowicach oraz najwyższą jakość implantów stomatologicznych.

Implanty zębowe w Katowicach

Leczenie implantologiczne pozwala na uzupełnienie braków uzębienia jamy ustnej i jest najbardziej zaawansowaną terapią przeprowadzaną w tym celu. Założone implanty zębowe mają ten sam wygląd, wrażliwość i spełniają te same funkcje, co naturalne zęby. Implant to doskonały sposób na uzupełnienie brakujących zębów, gdyż stanowi świetną imitację tych naturalnych.

W naturalnych zębach rdzenie są zbudowane z zębiny. Otacza je powłoka szkliwa, a korzenie mocują je w kości szczęki. Kompletny implant zębowy posiada koronę z powłoką przypominającą szkliwo, które pokrywa sąsiadujące z nim naturalne zęby. Mocuje się ją do łącznika albo filara protezy (to z kolei odpowiednik rdzenia z zębiny). Filar zostaje przytwierdzony do wszczepu, który jest odpowiednikiem korzenia zęba i jest osadzony w kości szczęki. Implant zębowy wykonany jest najczęściej z tytanu, wprowadzany bezpośrednio do kości odpowiednik korzenia zęba. Implant z koroną pełnią taką samą funkcję, jak naturalny ząb.

Implantologia Katowice

Zalety implantów zębowych

Implanty stomatologiczne charakteryzują się:

 • Mniejszym ryzykiem uszkodzenia sąsiadujących zdrowych zębów pacjenta
 • Większą niezawodność w porównaniu do metod konwencjonalnych
 • Większą możliwość jedzenia zróżnicowanych produktów spożywczych, zapewniając organizmowi zróżnicowaną dietą
 • Ochroną tkanek zębów i kości w jamie ustnej – implanty zębowe zwiększają estetykę wyglądu twarzy
 • Alternatywą dla protez stałych i zdejmowanych
 • Podobieństwem wyglądu – implanty wyglądają jak naturalne zęby
 • Oszczędnością pieniędzy na przestrzeni czasu
 • Zwiększeniem pewności siebie
 • Uniknięciem ryzyka niekomfortowego obluzowania protez
 • Niestosowaniem klejów
 • Naturalnymi rysami twarzy
 • Szybszym procesem gojenia, dzięki zastosowaniu specjalnych powłok, które przyśpieszają zrastanie się z kością
 • Pgraniczonym zanikaniem kości oraz tkanek miękkich
 • Trwałością i bezpieczeństwem rozwiązania,
 • Zachowaniem na lata zdrowego i naturalnego uśmiechu, możesz spokojnie uśmiechać się od ucha do ucha

Implanty zębów – dlaczego tak ważne szybkie leczenie?

Utrata nawet jednego zęba, zaburza funkcjonowanie całego układu zębowo-stawowego. Doprowadza do przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych, a w konsekwencji do ich utraty. Brak prawidłowego podparcia dla stawów skroniowo-żuchwowych może być także przyczyną powstawania dolegliwości bólowych okolicy uszu, skroni i karku. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę odbudowę zębów ze względów estetycznych – braki w uzębieniu powodują dysproporcję twarzy oraz zaburzają estetykę uśmiechu. Utrata zębów także może stać się powodem zaburzenia zgryzu, deformacji dziąseł czy zapadnięcia warg.

Sposobem na uniknięcie ewentualnych powikłań jest szybkie uzupełnienie powstałych braków zębowych za pomocą implantów.

Implantologia Katowice

Poszukujesz dobrego stomatologa w Katowicach?

Zadzwoń

Jak wygląda przebieg leczenia implantologicznego?

Pierwszym etapem leczenia implantologicznego jest konsultacja stomatologiczna. Niezbędne na tym etapie jest badanie radiologiczne, które przedstawi stan uzębienia pacjenta, oraz szczegółowy wywiad. Czasami chirurg stomatolog może zadecydować o braku możliwości przeprowadzenia zabiegu w przypadku przeciwwskazań zdrowotnych lub zbyt małego miejsca na wszczepienie implantu.

Po zakwalifikowaniu się na zabieg wszczepienia implantu dentystycznego następuje część chirurgiczna, czyli implantacja. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a zatem jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Po zabiegu otrzymuje on doraźnie leki przeciwbólowe oraz poddany zostaje antybiotykoterapii.

Implanty wymagają takiej samej dbałości, jak prawdziwe zęby, poprzez stosowanie takich samych produktów do higieny jamy ustnej. Po wszczepieniu implantu zębowego konieczne jest prawidłowe stałe oczyszczenie zęba z kamienia i osadu. Dental Clinic w Katowicach oferuje usługę profesjonalnej higienizacji jamy ustnej, która jest bezpieczna dla implantów i pomaga w pielęgnacji tkanek wokół nich.

Po zabiegu ustalane są kolejne wizyty kontrolne, podczas których stomatolog kontroluje poprawność wykonania zabiegu oraz ustala kolejne kroki leczenia implantologicznego. Dopiero po 4 miesiącach po zabiegu jest możliwe założenie korony protetycznej, która będzie stanowić sztuczny ząb.

Kto może skorzystać z implantów stomatologicznych?

Z implantów zębowych mogą skorzystać zdrowe osoby dorosłe, które posiadają odpowiednią ilość oraz jakość kości w miejscu, w którym planowo ma zostać wykonany zabieg:

 • osoby dorosłe – z zakończonym rozwojem i w pełni ukształtowanymi kośćmi szczęk
 • osoby ogólnie zdrowe – stan zdrowia jest ważnym czynnikiem wpływającym na efekty leczenia. Niektóre choroby (nowotworowe, krwi, kości oraz nieustabilizowana cukrzyca) źle wpływają na wygajanie wszczepu i późniejszych ran.
 • osoby z odpowiednią ilością oraz jakością kości – podłożem implantu jest zdrowa, prawidłowa tkanka kostna. Jej stan i ilość ma ogromny wpływ na powodzenie leczenia. W przypadku problemów, takich jak zanik wyrostka zębodołowego czy niewystarczająca ilość miejsca dla wszczepu, pomóc mogą innowacyjne metody wykorzystywane przez chirurgię przedimplantacyjną.

W wyniku zabiegu powstaje doskonały efekt estetyczny, który ułatwia codzienne funkcjonowanie. Uzupełnienia wszczepów to optymalne rozwiązanie, ponieważ gwarantują długotrwałe rezultaty leczenia, zapewniają wygodę, a tym samym świetnie zastępują prawdziwe zęby.

Implanty zębów Katowice

Potrzebujesz leczenia za pomocą implantów zębowych? Zapraszamy na konsultację!

Zadzwoń

Implanty zębów – najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg implantacji boli?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny. Jednak ze względu na to, że jest to zabieg chirurgiczny, po zejściu znieczulenia pacjent będzie odczuwał dolegliwości bólowe.

Po co jest stosowana antybiotykoterapia po wszczepieniu implantu?

Jest to niezbędny element leczenia implantologicznego, stosowany w celu zapobiegania infekcjom.

Jak długo odczuwalny jest ból po wszczepieniu implantu?

Gojenie się dziąseł trwa ok. 10-14 dni, dlatego ból powinien ustąpić po tym okresie.

Jak długo trwa przyswajanie się implantu?

Proces integracji implantu z kością trwa do 6 miesięcy.

Czy można jeść po wszczepie implantu zębowego?

Przez pierwsze 24 godziny najlepiej spożywać tylko potrawy płynne. Następnego dnia można wprowadzić do jadłospisu potrawy miękkie.

Implanty zębów – przeciwwskazania

Kto nie może mieć implantów zębowych?
– Kobiety w ciąży,
– Dzieci,
– Osoby chore na padaczkę (niezbędna jest konsultacja z lekarzem),
– Osoby z nowotworem,
– Osoby chore na AIDS (ze względu na ryzyko zakażenia),
– Osoby mające zaburzenia krzepnięcia krwi,
– Osoby z nieustabilizowaną cukrzycą.
Przyjmowanie niektórych leki także uniemożliwia wszczep implantu, dlatego niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Ile kosztują implanty zębów?

Cena implantów zębowych oraz ich wszczepienia zależy od konieczności wykonywania przez dentystę dodatkowych czynności (np. podniesienia dna zatoki szczękowej). Poniżej znajduje się cennik usług z zakresu implantologii, obowiązujący w klinice stomatologicznej Dental Clinic w Katowicach:

wszczepienie implantu Straumann 3 800 zł
odsłonięcie implantu (plastyka tkanek miękkich z założeniem śruby gojącej) 400 zł
regeneracja kości od 3 800 zł
podniesienie dna zatoki szczękowej 2 500 – 5 000 zł
przeszczep dziąsła 1 000 – 1 500 zł
zabieg All-on-X (NeoArch) (uzupełnienie bezzębnego łuku na 4-6 implantach z natychmiastową odbudową mostem tymczasowym przykręcanym do implantów) 23 000 – 28 000 zł za łuk – koszt narkozy
most hybrydowy na All-on-X 23 000 – 26 000 zł
most cyrkonowy All-on-X 28 000 – 32 000 zł