Wybielanie zębów Katowice

HomeWybielanie zębów Katowice

Jak wygląda wybielanie zębów?

Wybielanie chorych zębów nie jest możliwe: próchnica, paradontoza czy stany zapalne uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów. Dlatego na początku stomatolog przeprowadza wywiad z pacjentem, bada jamę ustną oraz ocenia, czy zabieg może być wykonany. W przypadku chorób uzębienia, dentysta najpierw przeprowadza leczenie, zanim wykona zabieg wybielania zębów.

Inne przeciwwskazania do wybielania zębów:

  • nadwrażliwość zębów
  • ciąża i karmienie piersią
  • niektóre leki
  • zabiegi chirurgiczne przeprowadzone ostatnim czasie
  • aparat ortodontyczny
  • choroby ogólne (osłabienie organizmu).

Po badaniach lekarz zleca higienizację jamy ustnej kilka dni przed wybielaniem zębów w celu usunięcia kamienia nazębnego. Naszym pacjentom oferujemy dwie możliwość wybielania zębów: domowe wybielanie i gabinetowe. Domowe wybielanie zębów, czyli nakładkowe, polega na pobraniu wycisków i stworzeniu indywidualnej szyny, którą pacjent samodzielnie aplikuje w domu z preparatem wybielającym. Pierwszy zabieg jest wykonywany wspólnie z lekarzem, który również informuje pacjenta o tym, w jaki sposób korzystać z nakładek. Wybielanie zębów trwa w tym przypadku od 3 do 4 tygodni.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym trwa ok. 2 godzin, a efekt jest widoczny od razu po zabiegu. Metoda polega na aktywowaniu go przy użyciu akceleratora w którym zastosowano 2 rodzaje światła oraz ultradźwięki.

Stomatologia estetyczna atowice

Utrzymanie efektu wybielonych zębów zależy w dużej mierze od pacjenta: zaleca się unikanie spożywania pokarmów i płynów zawierających barwniki oraz regularne wykonywanie badań stomatologicznych.

Lampa Beyond Polus Advanced

Wybielanie zębów
Nowoczesna technologia
Wybielanie zębów
Minimalizacja nadwrażliwości
Wybielanie zębów
Gwarantowany efekt już po 1 wizycie

Opcja wybielania może być ustawiona na Wysokie, Średnie lub Niskie natężenie światła w celu dostosowania leczenia do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Opcja wybielania pojedynczych zębów w celu uzyskania precyzyjnych, dopasowanych wyników leczenia

Wybielanie zębów przed
Przed
Wybielanie zębów po
Po
Wybielanie zębów przed
Przed
Wybielanie zębów po
Po

Wybielanie zębów – cena

Wybielanie zębów za pomocą indywidualnych szyn 900 zł
Wybielanie zębów w gabinecie za pomocą lampy Beyond Polus Advanced Ultra 1100 zł

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – najczęściej zadawane pytania

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe?

Wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym nie jest szkodliwe. Pamiętać należy, że nie powinno być wykonywane zbyt często, lecz odpowiednio do zaleceń lekarza.

Jakie są metody wybielania zębów?

W gabinecie dentystycznym Dental Clinic możliwe jest wybielanie domowe (nakładkowe) oraz za pomocą specjalnego żelu wybielającego. Pierwsza metoda polega na pobraniu wycisków i stworzeniu specjalnej szyny dla pacjenta. Druga metoda polega na zastosowaniu specjalnego żelu i aktywowaniu go za pomocą lampy LED.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Przeciwwskazania do wybielania zębów: choroby jamy ustnej, zaawansowany bruksizm, nadwrażliwość zębów, ciąża i karmienie piersią, niektóre leki, zabiegi chirurgiczne przeprowadzone ostatnim czasie, aparat ortodontyczny, choroby ogólne (osłabienie organizmu).