Rentgen zębów Katowice

HomeRentgen zębów Katowice

Rentgen zębów Katowice

W naszej klinice oferujemy usługi związane z prześwietleniem i ogólną oceną możliwości stomatologicznych przeprowadzanych zabiegów, z wykorzystaniem aparatury do zdjęcia RTG. Nowoczesna stomatologia w Dental Clinic Katowice – dowiedz się więcej o badaniach rentgenowskich w naszej placówce.

Zdjęcie RTG zębów – czym jest?

RTG zębów to nieinwazyjne badanie, które pomaga lekarzowi w diagnostyce i w dziedzinie stomatologii zachowawczej. Na zdjęciach rentgenowskich stomatolog widzi zarówno nieprawidłowości zębów (np. próchnicę), jak i tkanki kostne. RTG zębów wykorzystywane są także w ortodoncji, implantologii, leczeniu kanałowym, dzięki czemu leczenie stomatologiczne Pacjentów jest bardziej precyzyjne.

RTG zębów Katowice

Poszukujesz dobrego stomatologa w Katowicach?

Zadzwoń

Rodzaje badań RTG

Zdjęcia RTG punktowe

Zdjęcia punktowe RTG tworzone są za pomocą promieni rentgenowskich w celu oceny stanu pojedynczego zęba. Najczęściej wykonuje się badanie Pacjentowi w trakcie dłuższego leczenia (np. kanałowego) lub diagnostyki bólu zęba. Dzięki zdjęciu punktowym można wykryć próchnicę oraz sprawdzić przebieg kanałów. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Zdjęcia RTG panoramiczne (RTG pantomograficzne)

Zdjęcia panoramiczne, inaczej nazywane RTG pantomograficzne, to procedura diagnostyczna, która polega na prześwietleniu szczęki i żuchwy w celu zbadania i oceny struktur przyzębia. Ze względu na szkodliwą dawkę promieniowania jonizującego podczas badań, wymagane jest skierowanie od lekarza. Pantomograficzne zdjęcie zębów zaleca się wykonywać maksymalnie raz na dwa lata.

Tomografia komputerowa CBCT

W naszej klinice wykonujemy także zaawansowaną tomografię komputerową CBCT (Cone Beam Computed Tomography). Jest to nowoczesne i nieinwazyjne badanie struktur szczękowo-twarzowych, wynikiem którego jest trójwymiarowy obraz, który nie tylko przedstawia stan kości i zębów, ale także nerwów. Podobnie jak w przypadku zdjęcia panoramicznego, wymagane jest skierowanie od lekarza.

Rentgen zębów w Katowicach

Poszukujesz dobrego dentysty w Katowicach?

Zadzwoń

Precyzja komputerowa, możliwa do uzyskania dzięki wykorzystaniu komputerów PC do podglądu i obróbki prac oraz natychmiastowy wynik zdjęcia RTG pozwalają na szybką diagnozę problemu i jego rozwiązanie. Badania w Dental Clinic są bezpieczne – nowoczesny sprzęt panoramiczny oraz punktowy w naszej pracowni RTG gwarantuje, że żadne z wykonywanych badań nie ma negatywnego wpływu na Twoje zdrowie lub życie. Dzięki technologiom cyfrowym, które minimalizują dawkę promieniowania, w Dental Clinic możesz czuć się bezpiecznie!

Nie wykonujemy badań RTG kobietom w ciąży oraz dzieciom.

Rentgen zębów – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje zdjęcie RTG zębów?

W Dental Clinic zdjęcie punktowe jednego zęba kosztuje 50 zł, natomiast panoramiczne – 100 zł.

Czy rentgen zębów jest bezpieczny dla organizmu?

Do badania rentgenowskiego wykorzystuje się promieniowanie X, które w dużych dawkach może być niebezpieczne dla człowieka. Dawka promieniowania podczas badania jest niewielka, dlatego nie jest w stanie zaszkodzić.

Jak wygląda badanie RTG zębów?

Badanie rentgenowskie jest absolutnie bezbolesne i nie wymaga przygotowań. W przypadku tradycyjnych aparatów wykorzystuje się kliszę umieszczoną w jamie ustnej pacjenta. Jeśli chodzi o rentgen za pomocą aparatu cyfrowego, to do usta pacjenta wkłada się czujnik cyfrowy. W obu przypadkach wykonaniu zdjęcie trwa kilka-kilkanaście sekund.

Jak długo się czeka na zdjęcie rentgenowskie?

Zdjęcie wykonane zostaje w ciągu kilkunastu sekund, natomiast trzeba poczekać kilkanaście minut na wywołanie kliszy.

Cennik zdjęć RTG i tomografii komputerowej

Zdjęcie RTG punktowe 50 zł
Zdjęcie RTG panoramiczne 100 zł
Tomografia komputerowa CBCT 300 zł
Tomografia komputerowa CBCT mikro 5×5 100 zł