Higienizacja zębów Katowice

HomeHigienizacja zębów Katowice

W naszym gabinecie korzystamy z najnowszego szwajcarskiego sprzętu firmy EMS AIRFLOW® Prophylaxis Master, który gwarantuje komfortowy i bezbolesny zabieg.

Piaskowanie zębów Katowice

Protokół Guided Biofilm Therapy®

Regularne wykonywanie profesjonalnej higienizacji zębów zapobiega powstawaniu próchnicy i chorób przyzębia. Działamy według rozwiązania Guided Biofilm Therapy®, czyli protokołu zabiegowego, wykorzystującego najnowsze technologie AIRFLOW®, PERIOFLOW® i PIEZON®.

Dzięki systemowi NO PAIN higienizacja wg Guided Biofilm Therapy®, w porównaniu do higienizacji tradycyjnymi metodami, jest bezpieczna również dla wrażliwych dziąseł i zębów. Zabieg ten dzięki swojej nieinwazyjnej formie, nie narusza także szkliwa zębów.

Higienizacja Guided Biofilm Therapy

Zalety Guided Biofilm Therapy®

Higienizacja GBT
Bezpieczny dla implantów
Higienizacja GBT
Bezpieczny dla aparatów
Higienizacja GBT
Zapobieganie próchnicy
Higienizacja GBT
Stała kontrola biofilmu
Higienizacja GBT
Utrzymanie zdrowia jamy ustnej

Piaskowanie zębów i usuwanie kamienia nazębnego

Podczas wizyty oceniamy ryzyko próchnicy, przeprowadzamy wywiad z pacjentem i sprawdzamy implanty oraz możliwość wystąpienia zapalenia. Przystępując do higienizacji zębów pokazujemy pacjentowi wybarwiony biofilm zębowy, czyli czynnik powstawania próchnicy, w miejscach często pomijanych podczas codziennej higieny. Dzięki temu pacjenci są świadomi, jak duże ma znaczenie profilaktyka oraz jakie są możliwości zapobiegania chorobom zębów.

Po szczegółowym badaniu przystępujemy do piaskowania zębów w celu usunięcia biofilmu, obfitych osadów i przebarwień. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom bezboleśnie oczyszczamy przestrzeń międzyzębową, zagłębienia, szczeliny dziąsłowe i płytkie kieszonki. Po przeprowadzonym zabiegi przystępujemy do usuwania kamienia nazębnego (skaling) metodą EMS Piezon. Ostatnim etapem zbiegu jest kontrola poprawności wykonania i nałożenie preparatu wzmacniającego szkliwo, zawierającego fluor lub hydroksyapatyt.

Higienizacja Guided Biofilm Therapy

Profilaktyka stomatologiczna

GBT® jest zalecany dla osób z aparatem ortodontycznym. Pomaga w utrzymaniu integralności aparatu i ogranicza gromadzenie się biofilmu. Oprócz tego GBT® jest bezpieczny dla implantów i jest jedynym rozwiązaniem do pielęgnacji tkanek wokół nich.

Każda wizyta kończy się przeprowadzeniem instruktażu higieny, dopasowanego do aktualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Dzięki temu mamy pewność co do skuteczności i dokładności zabiegu.

Naszych pacjentów chcemy uświadamiać, jak ważna jest profilaktyka stomatologiczna i dbanie o higienę jamy ustnej! Łatwiej jest zapobiegać chorobom zębów, niż zajmować się leczeniem próchnicy czy innych dolegliwości!

Higienizacja zębów – najczęściej zadawane pytania

Jak często można robić higienizację zębów?

Higienizację zębów należy wykonywać 2 razy w roku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Czy higienizacja zębów boli?

Higienizacja zębów jest zabiegiem najczęściej bezbolesnym, ale wiązać się może z dyskomfortem. Osoby z nadwrażliwością mogą bardziej odczuwać dolegliwości bólowe.

Piaskowanie czy skaling?

Skaling to usuwanie kamienia nazębnego, z kolei piaskowanie polega na oczyszczeniu zębów z osadu oraz płytki bakteryjnej. Warto przeprowadzać pełny zabieg higienizacji, który zawiera nie tylko skaling i piaskowanie, ale także nałożenie preparatu wzmacniającego szkliwo (z fluorem lub hydroksyapatytem).

Czy higienizacja niszczy zęby?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg higienizacji nie niszczy zębów.

Higienizacja zębów – cena

Pakiet profilaktyczny (profesjonalna higienizacja+instruktaż higieny domowej+wzmocnienie szkliwa) 400 zł
Profesjonalna higienizacja + instruktaż higieny domowej 350 zł
Wzmocnienie szkliwa preparatem z fluorem lub hydroksyapatytem (bez pakietu) 100 zł
Lakowanie 100 zł za ząb