Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe, zęba jest niezbędne, gdy próchnica zniszczy tkanki twarde i w kanałach korzeniowych toczy się proces zapalny. Polega ono na usunięciu z wnętrza zęba zmienionej chorobowo tkanki, opracowaniu kanałów zęba oraz ich wypełnieniu.

Dla zwiększenia precyzji podczas wykonywania zabiegu pracujemy przy użyciu mikroskopów Leica oraz specjalistycznego sprzętu endodentycznego.

Leczenie kanałowe wykonane przez dobrego dentystę (w Katowicach znajdziesz takiego w Dental Clinic) pozwala na długie zachowanie leczonego zęba.

Ceny usług

Leczenie kanałowe
Ząb 1 kanałowy450 zł
Ząb 2 kanałowy550 zł
Ząb 3 kanałowy750 zł
+ każdy dodatkowy kanał200 zł
Ponowne leczenie endodontyczne
Ząb 1 kanałowy650 zł
Ząb 2 kanałowy750 zł
Ząb 3 kanałowy950 zł
+ każdy dodatkowy kanał200 zł
Pozostałe zabiegi
wyjęcie wkładu koronowo korzeniowegood 300 zł
odbudowa na włóknie szklanym350 zł
plastyka dziąsła100 zł

 

Powierz leczenie kanałowe pod mikroskopem dobremu stomatologowi. Wybierz w Katowicach Dental Clinic.

Kanałowe leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z nowoczesnych metod stomatologicznych. Dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop Leica, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba. Od szczelnego wypełnienia wszystkich kanałów i ich bocznych odgałęzień zależy sukces leczenia zęba. Leczenie kanałowe bez powiększenia często może zakończyć się właśnie wyrwaniem zęba, ponieważ lekarz nie ma możliwości powiększenia korzenia, w związku z czym leczenie wykonywane jest o wiele mniej precyzyjnie.

Posługując się mikroskopem, stomatolog może wykonywać różne skomplikowane czynności i obserwować je w bardzo dużym powiększeniu. Daje to możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym, np. o wielkości 1×1 mm. Posługując się tego rodzaju sprzętem, można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Lekarz jest też w stanie zamknąć perforację korzenia lub dna komory zęba.

Mikroskop w stomatologii wykorzystywany jest głównie w endodoncji (leczeniu kanałowym), chirurgii stomatologicznej i endodontycznej oraz w periodontologii (profilaktyka i leczenie chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej).

Pomaga precyzyjnie wykonać resekcję wierzchołków korzeni zębów, obejrzeć i zrewidować rany poekstrakcyjne czy też zlokalizować złamane fragmenty zębów w czasie zabiegów chirurgicznych.

Mikroskop stanowi również nieodzowną pomoc w stomatologii zachowawczej, przy leczeniu próchnicy – można ją dokładnie zdiagnozować i oczyścić ząb w sposób zapobiegający nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek. Wszelkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż wykonuje się je standardowo w znieczuleniu miejscowym. Najlepszym sposobem na zapobieganie leczenia kanałowego jest prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. Zapraszamy do konsultacji.