Profilaktyka i zabiegi estetyczne

Biting an apple

Jak w każdej innej dziedzinie, także w stomatologii trzeba działać zapobiegawczo, by uniknąć późniejszych kłopotów.

Naszym pacjentom oferujemy profilaktyczne zabiegi:

  • fluoryzacji: pokrycie zębów preparatem zawierającym fluor, co obniża ryzyko wystąpienia próchnicy oraz zmniejsza wrażliwość zębów na ciepło i zimno;
  • usunięcia kamienia nazębnego oraz piaskowania: usunięcie twardych złogów nazębnych powodujących stany zapalne dziąseł, a w rezultacie coraz gorsze umocowanie zęba w kości, oraz, poprzez piaskowanie, usunięcie osadu nazębnego, co dodatkowo potęguje uczucie świeżości i sprawia, że zęby wyglądają jaśniej.

Dobry stomatolog (w Katowicach znajdziesz go w Dental Clinic) potrafi też przywrócić zębom naturalną biel bez nalotów od wina, kawy i innych skaz, oferując ich wybielanie.

My proponujemy wybielanie metodą nakładkową. Pacjent otrzymuje od lekarza nakładki wykonane na podstawie wcześniej pobranych wycisków oraz specjalny żel wybielający. W domu pacjent aplikuje żel do indywidualnie wykonanych nakładek i umieszcza je na zębach na noc (około 8 godzin). Kuracja trwa około 10–14 dni w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów. Efekt pojawia się stopniowo, wraz z czasem użytkowania nakładek, dzięki czemu można idealnie dobrać odpowiadający odcień.

Wybielanie za pomocą środków przez nas używanych nie jest szkodliwe dla zębów ani dziąseł.

Ceny usług

fluoryzacja 100 zł
lakowanie 50 zł za ząb
usunięcie kamienia nazębnego oraz piaskowanie 350 zł
wybielanie zębów za pomocą indywidualnych szyn 700 zł
wybielanie zębów za pomocą lampy Zoom Advanced Power 900 zł

Zdrowy i piękny uśmiech? Znajdź dobrego stomatologa! W Katowicach – w Dental Clinic