Higiena jamy ustnej

Codzienne dbanie o higienę jamy ustnej to najskuteczniejsze działanie profilaktyczne. Nie wszyscy jednak wiedzą, co się na nią składa.
Przede wszystkim należy przynajmniej dwa razy dziennie (a najlepiej po każdym posiłku) szczotkować zęby, tak by usunąć z nich resztki pokarmów, przy czym po drugim myciu nie należy już niczego jeść ani pić słodkich płynów, np. gazowanych, soków itd. Mycie powinno być dokładne, dotyczyć każdej powierzchni zębów, a stosować do niego należy pasty z dodatkiem fluoru. Dobrze jest wyczyścić szczoteczką powierzchnię języka – niektóre szczoteczki mają specjalną część do tego służącą.

Szczotkowanie zębów należy uzupełnić użyciem nici dentystycznych, by usunąć resztki pokarmów z przestrzeni między zębami, do których szczoteczka nie dociera. Do płukania najlepiej używać preparatów z fluorem.

Na stan naszego uzębienia i jamy ustnej ma wpływ także właściwa, zdrowa dieta i nie uleganie pokusie podjadania między posiłkami.

Pamiętaj: Piękny uśmiech to twoja wizytówka! Chcesz wykonać profesjonalną higienizację zębów? Zapraszamy do Dental Clinic!

Comments are closed.